
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Thickness | 2.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1812 |
| voltage rating dc | 650 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 559
Distributors
pcbx
Unit Price$1.75260
Ext.Price$1.75260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.75260 | $1.75260 |
| 10 | $0.93273 | $9.32730 |
| 25 | $0.92410 | $23.10250 |
| 50 | $0.91555 | $45.77750 |
| 100 | $0.90708 | $90.70800 |
| 300 | $0.79403 | $238.20900 |
| 500 | $0.69506 | $347.53000 |
| 1000 | $0.65060 | $650.60000 |
