
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 3.2 mm |
| Thickness | 1.8542 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Features | Soft Termination |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 899
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79509
Ext.Price$0.79509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79509 | $0.79509 |
| 10 | $0.40951 | $4.09510 |
| 25 | $0.39808 | $9.95200 |
| 50 | $0.38697 | $19.34850 |
| 100 | $0.37617 | $37.61700 |
| 300 | $0.34635 | $103.90500 |
| 500 | $0.31889 | $159.44500 |
| 1000 | $0.27870 | $278.70000 |
| 3000 | $0.25967 | $779.01000 |
| 5000 | $0.24194 | $1209.70000 |
| 10000 | $0.24023 | $2402.30000 |
