

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 5.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 2.55 mm |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 2817
Distributors
pcbx
Unit Price$2.04670
Ext.Price$2.04670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.04670 | $2.04670 |
| 10 | $1.57050 | $15.70500 |
| 25 | $1.49314 | $37.32850 |
| 50 | $1.41959 | $70.97950 |
| 100 | $1.34966 | $134.96600 |
| 300 | $1.28318 | $384.95400 |
| 500 | $1.21999 | $609.99500 |
| 1000 | $1.21400 | $1214.00000 |
| 3000 | $1.10161 | $3304.83000 |
| 5000 | $0.99963 | $4998.15000 |
| 10000 | $0.90708 | $9070.80000 |
