

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 5.9944 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 5.5 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 5.5118 mm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 3882
Distributors
pcbx
Unit Price$3.57360
Ext.Price$3.57360
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.57360 | $3.57360 |
| 10 | $2.22794 | $22.27940 |
| 25 | $2.18760 | $54.69000 |
| 50 | $2.14799 | $107.39950 |
| 100 | $2.10911 | $210.91100 |
| 300 | $2.10612 | $631.83600 |
| 500 | $2.10313 | $1051.56500 |
| 1000 | $1.98362 | $1983.62000 |
| 3000 | $1.87090 | $5612.70000 |
| 5000 | $1.76457 | $8822.85000 |
