

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 6 mm |
| Width | 5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 2220 |
| Case Code (Metric) | 5650 |
| Height | 5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Depth | 5 mm |
| Thickness | 5.5118 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 262
Distributors
pcbx
Unit Price$3.31029
Ext.Price$3.31029
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.31029 | $3.31029 |
| 10 | $2.39038 | $23.90380 |
| 25 | $2.28585 | $57.14625 |
| 50 | $2.18589 | $109.29450 |
| 100 | $2.09030 | $209.03000 |
| 300 | $2.03228 | $609.68400 |
| 500 | $1.97587 | $987.93500 |
| 1000 | $1.92103 | $1921.03000 |
