
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 315
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10310
Ext.Price$0.10310
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10310 | $0.10310 |
| 10 | $0.05155 | $0.51550 |
| 50 | $0.04610 | $2.30500 |
| 100 | $0.04123 | $4.12300 |
| 500 | $0.03572 | $17.86000 |
| 1000 | $0.03094 | $30.94000 |
| 3000 | $0.02940 | $88.20000 |
| 5000 | $0.02793 | $139.65000 |
| 10000 | $0.02626 | $262.60000 |
