
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 18 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 53
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35299
Ext.Price$0.35299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35299 | $0.35299 |
| 10 | $0.31478 | $3.14780 |
| 50 | $0.28070 | $14.03500 |
| 100 | $0.23493 | $23.49300 |
| 500 | $0.19662 | $98.31000 |
| 1000 | $0.18754 | $187.54000 |
| 3000 | $0.17888 | $536.64000 |
| 5000 | $0.17062 | $853.10000 |
