
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Socket |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 34623
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30998
Ext.Price$0.30998
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30998 | $0.30998 |
| 10 | $0.28685 | $2.86850 |
| 25 | $0.28036 | $7.00900 |
| 50 | $0.27402 | $13.70100 |
| 100 | $0.26782 | $26.78200 |
| 300 | $0.24808 | $74.42400 |
| 500 | $0.22979 | $114.89500 |
| 1000 | $0.22688 | $226.88000 |
