
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 3 mm |
| Current Rating | 8.5 A |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Plastic |
Stock: 498
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79757
Ext.Price$0.79757
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79757 | $0.79757 |
| 10 | $0.64474 | $6.44740 |
| 25 | $0.59175 | $14.79375 |
| 50 | $0.54311 | $27.15550 |
| 100 | $0.49848 | $49.84800 |
| 300 | $0.46198 | $138.59400 |
| 500 | $0.42816 | $214.08000 |
| 1000 | $0.40527 | $405.27000 |
