
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Plug |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 352
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68592
Ext.Price$0.68592
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68592 | $0.68592 |
| 10 | $0.55344 | $5.53440 |
| 25 | $0.50641 | $12.66025 |
| 50 | $0.46337 | $23.16850 |
| 100 | $0.42399 | $42.39900 |
| 300 | $0.40315 | $120.94500 |
| 500 | $0.38334 | $191.67000 |
| 1000 | $0.36385 | $363.85000 |
