
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 4.66 mm |
| Length | 5.33 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 2.54 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 510 µm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 260
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78824
Ext.Price$0.78824
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78824 | $0.78824 |
| 10 | $0.33171 | $3.31710 |
| 25 | $0.32971 | $8.24275 |
| 50 | $0.32772 | $16.38600 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.31264 | $93.79200 |
| 500 | $0.30008 | $150.04000 |
| 1000 | $0.28042 | $280.42000 |
| 3000 | $0.27437 | $823.11000 |
| 5000 | $0.26845 | $1342.25000 |
