

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 4.66 mm |
| Length | 3.81 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Height | 2.54 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 510 µm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
| Packaging | Bulk |
Stock: 1337
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.06198 | $0.61980 |
| 50 | $0.06164 | $3.08200 |
| 100 | $0.06130 | $6.13000 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04881 | $48.81000 |
