

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 5.33 mm |
| Length | 3.81 mm |
| Width | 2.54 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Number of Pins | 2 |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 2.54 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 2.54 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 510 µm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Voltage | 200 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 7 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 6660
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.11285 | $1.12850 |
| 50 | $0.10208 | $5.10400 |
| 100 | $0.09233 | $9.23300 |
| 500 | $0.07763 | $38.81500 |
| 1000 | $0.07130 | $71.30000 |
| 3000 | $0.06611 | $198.33000 |
| 5000 | $0.06130 | $306.50000 |
