
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5.33 mm |
| Length | 3.81 mm |
| Width | 2.54 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Number of Pins | 2 |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Temperature Coefficient | 2.2 ppm/°C |
| Height | 2.54 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 2.54 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 510 µm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Voltage | 200 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 7 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 515
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.05694 | $0.56940 |
| 50 | $0.05373 | $2.68650 |
| 100 | $0.05070 | $5.07000 |
| 500 | $0.04565 | $22.82500 |
| 1000 | $0.04257 | $42.57000 |
| 3000 | $0.04127 | $123.81000 |
| 5000 | $0.04001 | $200.05000 |
