
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 4.66 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Through Hole, Radial |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 1148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.08139 | $0.81390 |
| 50 | $0.07277 | $3.63850 |
| 100 | $0.06506 | $6.50600 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04753 | $47.53000 |
