
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 4.66 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.54 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Through Hole, Radial |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 4418
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.07951 | $0.79510 |
| 50 | $0.06616 | $3.30800 |
| 100 | $0.05505 | $5.50500 |
| 500 | $0.04377 | $21.88500 |
| 1000 | $0.04129 | $41.29000 |
| 3000 | $0.03701 | $111.03000 |
| 5000 | $0.03317 | $165.85000 |
| 10000 | $0.03001 | $300.10000 |
