
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 18 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 4.66 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.54 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Through Hole, Radial |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
Stock: 376
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.11285 | $1.12850 |
| 50 | $0.10670 | $5.33500 |
| 100 | $0.10088 | $10.08800 |
| 500 | $0.08011 | $40.05500 |
| 1000 | $0.07387 | $73.87000 |
| 3000 | $0.06696 | $200.88000 |
| 5000 | $0.06070 | $303.50000 |
| 10000 | $0.05694 | $569.40000 |
