
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5.33 mm |
| Length | 3.81 mm |
| Width | 2.54 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Temperature Coefficient | 2.2 ppm/°C |
| Height | 2.54 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 2.54 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 510 µm |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 2174
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.11883 | $1.18830 |
| 50 | $0.11358 | $5.67900 |
| 100 | $0.10857 | $10.85700 |
| 500 | $0.08891 | $44.45500 |
| 1000 | $0.08806 | $88.06000 |
| 3000 | $0.08578 | $257.34000 |
| 5000 | $0.08356 | $417.80000 |
| 10000 | $0.08139 | $813.90000 |
