C326C104K1R5TA7301
Manufacturer:
KEMET
Mfr.Part #:
C326C104K1R5TA7301
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 100 nF 10 % 100 V
ParameterValue
Capacitance100 nF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)7.62 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
PackagingReel
Voltage Rating100 V
RoHSCompliant
Mounting StyleThrough Hole, Radial
operating temperature-55.0 °C
rohs statusNon-Compliant
voltage rating dc100 V
capacitance tolerance10 %