
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 450 V |
| Tolerance | 5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.4 mΩ |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 450 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 450 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Polypropylene |
Stock: 282
Distributors
pcbx
Unit Price$4.38066
Ext.Price$4.38066
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.38066 | $4.38066 |
| 10 | $2.66567 | $26.65670 |
| 25 | $2.59324 | $64.83100 |
| 50 | $2.52278 | $126.13900 |
| 100 | $2.45423 | $245.42300 |
| 300 | $2.38755 | $716.26500 |
| 500 | $2.32268 | $1161.34000 |
| 1000 | $2.25958 | $2259.58000 |
