
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 µF |
| Voltage Rating (DC) | 450 V |
| Tolerance | 5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3.8 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 33 mm |
| Length | 32 mm |
| Width | 33 mm |
| Termination | PC Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 18 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 450 V |
| Depth | 18 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 1.2 mm |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| Dielectric Material | PP |
| Schedule B | 8532250010 |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$6.11446
Ext.Price$6.11446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.11446 | $6.11446 |
| 10 | $3.92413 | $39.24130 |
| 25 | $3.86028 | $96.50700 |
| 50 | $3.79747 | $189.87350 |
| 100 | $3.73568 | $373.56800 |
| 300 | $3.67490 | $1102.47000 |
| 500 | $3.61511 | $1807.55500 |
| 1000 | $3.55629 | $3556.29000 |
| 3000 | $3.49843 | $10495.29000 |
| 5000 | $3.44151 | $17207.55000 |
| 10000 | $3.38552 | $33855.20000 |
