CBB21-250V-394J
Manufacturer:
CJE
Mfr.Part #:
CBB21-250V-394J
Datasheet:
Description:
Film Capacitors Through Hole 390 nF 5 % Voltage Rating (AC):250 V
ParameterValue
PackagingBag
Tolerance5 %
Min Operating Temperature-40 °C
Voltage Rating (AC)250 V
Capacitance390 nF
Number of Pins2
Lead Pitch15 mm
Max Operating Temperature85 °C
RoHSCompliant
Height - Seated (Max)17.5 mm