| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bag |
| Tolerance | 5 % |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 1 kV |
| Capacitance | 82 nF |
| Number of Pins | 2 |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 20 mm |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36121
Ext.Price$0.36121
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36121 | $0.36121 |
| 10 | $0.28923 | $2.89230 |
| 50 | $0.23184 | $11.59200 |
| 100 | $0.18584 | $18.58400 |
| 500 | $0.16883 | $84.41500 |
| 1000 | $0.15836 | $158.36000 |
| 3000 | $0.15443 | $463.29000 |
