CBG160808U560T
Mfr.Part #:
CBG160808U560T
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 56 Ω 150 mA
ParameterValue
Length1.6 mm
Width800 µm
Height800 µm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Impedance56 Ω
Number of Lines1
Tolerance25 %
RoHSCompliant
PackagingReel
Max Current Rating150 mA
DC Resistance (DCR)600 mΩ