
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 330.2 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric | C0G (NP0) |
Stock: 11941
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26253
Ext.Price$0.26253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26253 | $0.26253 |
| 10 | $0.15956 | $1.59560 |
| 50 | $0.11851 | $5.92550 |
| 100 | $0.10587 | $10.58700 |
| 500 | $0.08456 | $42.28000 |
| 1000 | $0.07798 | $77.98000 |
| 3000 | $0.07221 | $216.63000 |
| 5000 | $0.06686 | $334.30000 |
| 10000 | $0.06170 | $617.00000 |
