
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| Thickness | 558.8 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.652 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 5498
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.03634 | $0.36340 |
| 50 | $0.02938 | $1.46900 |
| 100 | $0.02376 | $2.37600 |
| 500 | $0.02189 | $10.94500 |
| 1000 | $0.02001 | $20.01000 |
| 3000 | $0.01872 | $56.16000 |
| 5000 | $0.01752 | $87.60000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
