
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 0.55 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 27374
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.03822 | $0.38220 |
| 50 | $0.03691 | $1.84550 |
| 100 | $0.03565 | $3.56500 |
| 500 | $0.02753 | $13.76500 |
| 1000 | $0.02376 | $23.76000 |
| 3000 | $0.02269 | $68.07000 |
| 5000 | $0.02167 | $108.35000 |
| 10000 | $0.02069 | $206.90000 |
