
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 12 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Termination | Wraparound |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 558.8 µm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 1292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21886
Ext.Price$0.21886
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21886 | $0.21886 |
| 10 | $0.09746 | $0.97460 |
| 50 | $0.09219 | $4.60950 |
| 100 | $0.08720 | $8.72000 |
| 500 | $0.07070 | $35.35000 |
| 1000 | $0.06506 | $65.06000 |
| 3000 | $0.05709 | $171.27000 |
| 5000 | $0.05010 | $250.50000 |
| 10000 | $0.04881 | $488.10000 |
