
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 800 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| Depth | 800 µm |
| Thickness | 863.6 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 250 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 2.012816 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Plating | Tin |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 10097
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65060
Ext.Price$0.65060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65060 | $0.65060 |
| 10 | $0.27443 | $2.74430 |
| 25 | $0.26314 | $6.57850 |
| 50 | $0.25232 | $12.61600 |
| 100 | $0.24194 | $24.19400 |
| 300 | $0.23011 | $69.03300 |
| 500 | $0.21886 | $109.43000 |
| 1000 | $0.21459 | $214.59000 |
| 3000 | $0.20691 | $620.73000 |
| 5000 | $0.19950 | $997.50000 |
| 10000 | $0.19236 | $1923.60000 |
