
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 870 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 863.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 0.1 pF |
Stock: 2292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.05505 | $0.55050 |
| 50 | $0.04802 | $2.40100 |
| 100 | $0.04189 | $4.18900 |
| 500 | $0.03377 | $16.88500 |
| 1000 | $0.03053 | $30.53000 |
| 3000 | $0.02760 | $82.80000 |
| 5000 | $0.02496 | $124.80000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
