
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.3 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 870 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
Stock: 8417
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.05566 | $0.55660 |
| 50 | $0.04902 | $2.45100 |
| 100 | $0.04318 | $4.31800 |
| 500 | $0.03753 | $18.76500 |
| 1000 | $0.03445 | $34.45000 |
| 3000 | $0.02992 | $89.76000 |
| 5000 | $0.02599 | $129.95000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
