
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.6 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 870 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
Stock: 2435
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.05566 | $0.55660 |
| 50 | $0.05212 | $2.60600 |
| 100 | $0.04881 | $4.88100 |
| 500 | $0.04189 | $20.94500 |
| 1000 | $0.03634 | $36.34000 |
| 3000 | $0.03154 | $94.62000 |
| 5000 | $0.02737 | $136.85000 |
| 10000 | $0.02376 | $237.60000 |
