
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6.8 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 870 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 863.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 0.1 pF |
Stock: 8620
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.05505 | $0.55050 |
| 50 | $0.04981 | $2.49050 |
| 100 | $0.04506 | $4.50600 |
| 500 | $0.03881 | $19.40500 |
| 1000 | $0.03505 | $35.05000 |
| 3000 | $0.02963 | $88.89000 |
| 5000 | $0.02505 | $125.25000 |
