

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 x 8:1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Propagation Delay | 250 ps |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 1 |
| Logic Family | CBT |
Stock: 1688
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35052
Ext.Price$0.35052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35052 | $0.35052 |
| 10 | $0.24537 | $2.45370 |
| 25 | $0.22344 | $5.58600 |
| 50 | $0.20347 | $10.17350 |
| 100 | $0.19065 | $19.06500 |
| 300 | $0.18142 | $54.42600 |
| 500 | $0.17264 | $86.32000 |
| 1000 | $0.16428 | $164.28000 |
| 3000 | $0.15633 | $468.99000 |
| 5000 | $0.14876 | $743.80000 |
