

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Propagation Delay | 250 ps |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 4 |
| Logic Family | CBT |
Stock: 506
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28127
Ext.Price$0.28127
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28127 | $0.28127 |
| 10 | $0.19578 | $1.95780 |
| 50 | $0.16244 | $8.12200 |
| 100 | $0.15133 | $15.13300 |
| 500 | $0.13961 | $69.80500 |
| 1000 | $0.12880 | $128.80000 |
| 3000 | $0.11883 | $356.49000 |
