CBW160808U300T
Mfr.Part #:
CBW160808U300T
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 30 Ω 1 A
ParameterValue
Length1.6 mm
Width800 µm
Height800 µm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Impedance30 Ω
DC Resistance (DCR)80 mΩ
Number of Lines1
PackagingReel
Tolerance25 %
RoHSCompliant
Max Current Rating1 A