CBW160808U600T
Mfr.Part #:
CBW160808U600T
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 60 Ω 1 A
ParameterValue
Tolerance25 %
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height0.8 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Impedance60 Ω
DC Resistance (DCR)120 mΩ
Max Current Rating1 A