CBW160808U601T
Mfr.Part #:
CBW160808U601T
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 600 Ω 1 A
ParameterValue
Number of Lines1
Length1.6 mm
Width800 µm
Height800 µm
RoHSCompliant
PackagingReel
Tolerance25 %
DC Resistance (DCR)400 mΩ
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature85 °C
Impedance600 Ω
Max Current Rating1 A