CBW160808U700T
Mfr.Part #:
CBW160808U700T
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0603(1608 Metric) SMD/SMT 70 Ω 1 A
ParameterValue
DC Resistance (DCR)150 mΩ
Min Operating Temperature-40 °C
Impedance70 Ω
Height800 µm
Max Operating Temperature85 °C
Width1.6 mm
Length800 µm
Tolerance25 %
RoHSCompliant
PackagingReel
Max Current Rating1 A