
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.8 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Length | 609.6 µm |
| Thickness | 330.2 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
Stock: 45747
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01813 | $0.18130 |
| 50 | $0.01614 | $0.80700 |
| 100 | $0.01436 | $1.43600 |
| 500 | $0.00940 | $4.70000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00627 | $18.81000 |
| 5000 | $0.00523 | $26.15000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
