CC0201BRNPO8BN6R8
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CC0201BRNPO8BN6R8
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 6.8 pF ±0.1 pF 25 V
ParameterValue
Capacitance6.8 pF
Tolerance±0.1 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating25 V
Thickness0.33 mm