
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.2 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 330.2 µm |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 609.6 µm |
| Mount | SMD/SMT |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Width | 304.8 µm |
| Case/Package | 0201 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 16871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00560
Ext.Price$0.00560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00560 | $0.00560 |
| 10 | $0.00280 | $0.02800 |
| 50 | $0.00215 | $0.10750 |
| 100 | $0.00165 | $0.16500 |
| 500 | $0.00144 | $0.72000 |
| 1000 | $0.00126 | $1.26000 |
| 3000 | $0.00108 | $3.24000 |
| 5000 | $0.00101 | $5.05000 |
| 10000 | $0.00095 | $9.50000 |
| 30000 | $0.00089 | $26.70000 |
