
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 330.2 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Tolerance | 0.1 pF |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | C0G (NP0) |
Stock: 31295
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01000 | $0.10000 |
| 50 | $0.00901 | $0.45050 |
| 100 | $0.00812 | $0.81200 |
| 500 | $0.00565 | $2.82500 |
| 1000 | $0.00504 | $5.04000 |
| 3000 | $0.00435 | $13.05000 |
| 5000 | $0.00376 | $18.80000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
