
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 330.2 µm |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 300 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Width | 304.8 µm |
| Case/Package | 0201 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G |
| Tolerance | 0.1 pF |
Stock: 8022
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.01437 | $0.14370 |
| 50 | $0.00952 | $0.47600 |
| 100 | $0.00807 | $0.80700 |
| 500 | $0.00566 | $2.83000 |
| 1000 | $0.00492 | $4.92000 |
| 3000 | $0.00426 | $12.78000 |
| 5000 | $0.00368 | $18.40000 |
| 10000 | $0.00311 | $31.10000 |
