CC0201CRNPO9BN1R3
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CC0201CRNPO9BN1R3
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 1.3 pF ±0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance1.3 pF
Tolerance±0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V