CC0201CRNPO9BN8R0
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CC0201CRNPO9BN8R0
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 8 pF ±0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance8 pF
Tolerance±0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.33 mm