CC0201KRX5R6BB392
Mfr.Part #:
CC0201KRX5R6BB392
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3.9 nF 10 % 10 V
ParameterValue
Capacitance3.9 nF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.87 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX5R
PackagingReel
Voltage Rating10 V
Thickness0.33 mm
RoHSCompliant
Mounting StyleSurface Mount
lead free statusLead Free
rohs statusCompliant
case package0201
halogen free statusHalogen Free
voltage rating dc10 V
capacitance tolerance10 %