
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| Thickness | 558.8 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 0.1 pF |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.01876 | $0.18760 |
| 50 | $0.01239 | $0.61950 |
| 100 | $0.01058 | $1.05800 |
| 500 | $0.00750 | $3.75000 |
| 1000 | $0.00656 | $6.56000 |
| 3000 | $0.00560 | $16.80000 |
| 5000 | $0.00478 | $23.90000 |
| 10000 | $0.00409 | $40.90000 |
