CC0402DRNPO9BN7R0
Mfr.Part #:
CC0402DRNPO9BN7R0
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 7 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance7 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance0.5 pF
Length1 mm
Width508 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Number of Pins2
Composition(Kit Type)Ceramic
Temperature Coefficient30 ppm/°C
PackagingReel
Voltage Rating50 V