
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.9 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0402 |
| halogen free status | Halogen Free |
| voltage rating dc | 16 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 9926
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.01687 | $0.16870 |
| 50 | $0.01114 | $0.55700 |
| 100 | $0.00945 | $0.94500 |
| 500 | $0.00668 | $3.34000 |
| 1000 | $0.00583 | $5.83000 |
| 3000 | $0.00507 | $15.21000 |
| 5000 | $0.00441 | $22.05000 |
| 10000 | $0.00396 | $39.60000 |
